Idziemy na USG nerek – co warto wiedzieć?

Idziemy na USG nerek – co warto wiedzieć?

 

Dostałeś skierowanie na USG nerek? Nie wiesz, co to za badanie? A może zastanawiasz się, w jakich sytuacjach lekarz zaleca wykonanie USG nerek? Poniższy tekst może okazać się dla Ciebie skarbnicą przydatnych informacji. Zajrzyj do niego koniecznie.

 

USG nerek – o czym mowa?

 

Czym właściwie jest USG nerek? Co skrywa się pod nazwą tego badania? Najprościej mówiąc, usg nerek warszawa to badanie diagnostyczne, które pozwala zobrazować nerki za pomocą fal ultradźwiękowych. Co ważne, USG nerek jest badaniem nieinwazyjnym i całkowicie bezpiecznym, a czas jego wykonywanie nie trwa dłużej niż kilkanaście minut. W praktyce oznacza to, że osoby, które chcą poddać się badaniu, lub dostały skierowanie na jego wykonanie nie mają powodów do stresu, bo to badanie nie wiąże się z żadnymi skutkami ubocznymi.

 

USG nerek – jakie są wskazania do badania?

 

USG nerek jest badaniem, które wykonuje się, by sprawdzić stan nerek, ich pracę, czy wykluczyć poważne schorzenia. Dzięki temu można zachować dobre zdrowie i w pełni korzystać z uroków życia. Aby jednak tak się stało, zaleca się regularne wykonywanie tego typu badań. Już jedno badanie w ciągu roku może sprawić, że uchronimy się przed poważnymi schorzeniami, bądź w porę wykryjemy zmiany, które można leczyć, zanim rozwinie się poważne schorzenie. Jednak czasami zdarzają się sytuacje, kiedy jedno badanie w roku i nie wystarcza, bo występują dolegliwości, których nie wolno bagatelizować. O czym mowa? Na pewno o obecności krwi w moczu, nawracającym bólu brzucha, czy podbrzuszu. Wskazaniami do wykonania USG nerek jest również podejrzenie chorób nerek i układu moczowego w tym np. guzów nerek,  torbieli, kamicy nerkowej, czy wodonercza.

 

USG nerek – gdzie robione są tego typu badania?

 

USG nerek okazuje się bardzo skutecznym badaniem, więc staje się coraz częściej wykorzystywane w diagnostyce chorób nerek i układu moczowego. Dlatego też zaczęło się tworzyć coraz więcej punktów, gdzie można zrobić tego typu badania. Na pewno nasza uwaga powinna się skupić tylko na tych gabinetach, które zapewniają wysokiej jakości obsługę oraz korzystają z najlepszego sprzętu diagnostycznego.