Jak uniknąć trądziku

Najlepszą metodą leczenia trądziku, jest zapobieganie. W wielu przypadkach walkę z tym przykrym schorzeniem można wygrać jeszcze przed wystąpieniem problemu. Poniżej przedstawiamy kilka wskazówek. Chcesz poznać domowe sposoby na trądzik? Oto one:

1. Codzienne mycie twarzy to podstawa!

2. Zaplanuj sobie dietę oczyszczającą, dzięki której pozbędziesz się wszelkich zanieczyszczeń ze swojego organizmu.

3. Stosuj kosmetyki zawierające nadtlenek benzoilu – bardzo dobrze zapobiega trądzikowi.

4. Sprawdzaj kosmetyki, żywność i inne produkty, które mogą wywoływać alergię – czasami wysypka alergiczna może być mylona z trądzikiem.

5. Niskotłuszczowa dieta, to znacznie większa szansa, że nie wystąpi u ciebie trądzik.

6. Niektóre witaminy mogą zwiększać prawdopodobieństwo wystąpienia trądziku!. Tę sprawę warto przekonsultować ze swoim lekarzem.

7. Pij dużo wody – nawet do 10 szklanek dziennie! Woda jest bardzo ważnym czynnikiem, mającym wpływ na zdrowie skóry.

8. Jeśli pojawią się u Ciebie pierwsze oznaki trądziku, to nie próbuj zwalczyć ich wyciskaniem lub zdrapywaniem (!), bowiem takie działania mogą prowadzić do jeszcze poważniejszych problemów skóry. Są inne, znacznie skuteczniejsze sposoby na trądzik!

9. Unikaj tłustych olejków i innych tego typu kosmetyków. Zawarte w nich tłuszcze mogą prowadzić do powstawania trądziku.

10. Jeśli jest to możliwe, staraj się unikać wszelkich leków zawierających jodki (związki jodu) oraz bromki (sole kwasu bromowodorowego).

Stosując się do powyższych wskazówek, wzrasta szansa, że problem trądziku młodzieńczego będzie w waszym wypadku niezbyt uciążliwy, a może nawet niezauważalny!?. Zastosowanie się do powyższych rad nie będzie nikogo wiele kosztować, a suma sumarum, do zyskania mamy naprawdę dużo.