Kosmetyki dla dzieci

W chwili, gdy na świat przychodzi dziecko, jego rodzice powinni być już w pełni przygotowani na jego przyjęcie.

Wśród najważniejszych akcesoriów, z jakich będą musieli korzystać przy codziennej pielęgnacji malucha wymieniamy kosmetyki dla noworodka. Ich zadaniem jest odpowiednie nawilżanie wrażliwej skóry maluszka, dbałość o to, żeby nie dochodziło do podrażnień, nie pojawiały się otarcia ani odparzenia.

Już od pierwszych chwil życia, przy pielęgnacji dziecka powinno się używać talku, który chroni przed odparzeniami w miejscach szczególnie na to narażonych. Są to wszelkie zgięcia w nóżkach i rączkach, pachwiny. Posypek używa się zazwyczaj podczas przewijania. Żeby przy zmianie pieluchy oczyścić miejsca intymne dziecka, najlepiej jest skorzystać z gotowych chusteczek nawilżonych. Są one bardzo delikatne, nie uczulają, a pozwalają na skuteczne pozbycie się zarazków i bakterii z ciała noworodka.

 

Kolejny kosmetyki dla niemowląt, które będą niezbędne w opiece nad szkrabem to oliwki. Pozwalają one na odpowiednie nawilżenie skóry dziecka. Dzięki temu, nabiera ona sprężystości, staje się bardziej jędrna. Sprawia to, że jest też wytrzymała, odporna na czynniki zewnętrzna. Staje się mniej narażona na otarcie pieluchą czy pojawianie się zaczerwień od długotrwałego leżenia w łóżeczku. Przy okazji, oliwki dla dzieci sprawiają, że ich skóra jest lepiej przygotowana do odmiennych warunków pogodowych.

Oprócz tego, potrzebne będą kosmetyki dla dzieci do mycia. Najważniejsze będzie mydełko produkowane specjalnie dla najmłodszych. Jest ono łagodne, nie powoduje alergii, nawilża skórę, nie doprowadza do pieczenia czy szczypania. Podobnie jest w przypadku szamponów. Należy wybierać wyłącznie te kierowane do niemowląt. Są one tworzone z substancji, które nie powodują pieczenia oczu, co jest niezwykle istotne, ponieważ nawet zachowując największą uwagę, nie zawsze udaje nam się zapobiec wpłynięciu płynu do oczu. Zazwyczaj kosmetyki dla najmłodszych są produkowane z naturalnych składników takich jak ekstrakt z lipy lub rumianku.

Ze względu na wrażliwą skórę niemowląt, warto także kremować je kremami z wysokim filtrem UV.

Małe dzieci są wyjątkowo podatne na działanie promieni słonecznych, więc zaleca się wzmożoną ochronę przed przesadnym opaleniem doprowadzającym do poparzeń. Dodatkowo, wiele kremów zawiera witaminy, które wzmacniają skórę, przenikając głęboko do jej środka. Nawilżają ją, przygotowują do zmierzenia się z resztą życia i odmiennymi czynnikami, jakie będą na nią oddziaływały.