Krem pod oczy cię zauroczy

Krem pod oczy zaczyna być potrzebny kobiecie już po ukończeniu dwudziestu lat, gdy jeszcze w tym miejscu nie pojawiają się żadne szpecące zmiany. Trzeba odpowiednio wcześnie zapobiegać powstawaniu „kurzych łapek”, czyli zmarszczek mimicznych, oraz obrzęków, podkówek,zasinień i worków. Skóra pod oczami jest bardzo cienka, ma tylko 0,5 mm grubości, podczas gdy skóra twarzy ma grubość 2 mm. Nie ma warstwy ochronnej, dlatego że niemal nie posiada gruczołów łojowych. Przez to nie może się obronić przed nadmiernym słońcem, wichrem i innymi czynnikami zewnętrznymi. Wymaga stałego nawilżania i ochrony.

Pielęgnacja skóry pod oczami

Skóra pod oczami wymaga specjalnego kremu. Nie wystarcza, a czasami nawet szkodzi, krem do twarzy. Występują wówczas podrażnienia, niekiedy oczy łzawią  i pieką.  Kremy do oczu są lekkie, bardzo szybko się wchłaniają, nie powodują alergii. Należy je delikatnie wsmarowywać okrężnym ruchem, zaczynając od wewnętrznego kącika oka, przez górną powiekę, a następnie dolną, nie można przy tym skóry naciągać. Wymagane jest systematyczne stosowanie kremu, rano i wieczorem. Już po kilku tygodniach dadzą się zauważyć wyraźne zmiany na lepsze.

Skutki działania kremów pod oczy

Przy stosowaniu  najwyższej klasy kremów pod oczy następuje poprawa już po 4 tygodniach. Przede wszystkim następuje spłycenie zmarszczek mimicznych, nawet ponad 50% orazwygładzenie skóry, która staje się napięta i elastyczna, dzięki składnikom stymulującym produkcję kolagenu i elastyny. Dzięki innym składnikom zmniejszają się lub zanikają obrzękipowiek. Poprawia się koloryt skóry pod oczami, następuje redukcja zasinień i podkówek. Spojrzenie staje pełne blasku.

Stwierdzono, że przy używaniu najlepszych kremów skóra staje się biologicznie młodsza o 20 lat. Kremy pod oczy mają kojące oddziaływanie, sprawiają ulgę zmęczonym oczom.

 

Opinie o kremach pod oczy

Klientki wypowiadające się na forach internetowych z zadowoleniem potwierdzają opinie producentów o stosowanych przez siebie kremach pod oczy. Pochwały nie dotyczą tylko tych najdroższych, znanych w świecie marek. Równie dobrą opinią cieszą się popularne, niedrogie kosmetyki. Niektóre panie zgłaszają tylko fakt uczuleń na dany produkt. Dlatego kobiety ze skłonnością do alergii powinny stosować hypoalergiczne i bezzapachowe kremy pod oczy. Jeśli zaczniesz używać kremu pod oczy, na pewno zostaniesz nim zauroczona.