Mezoterapia co to takiego

Co to jest mezoterapia?

Jak wiadomo w dzisiejszych czasach, jeśli chodzi np. o jedzenie to w wielu przypadkach praktycznie niemożliwe jest to, aby wraz z jedzeniem dostarczyć naszemu organizmowi wszystkich niezbędnych składników. Istnieje wiele suplementacji, które po prostu nam w tym pomogą. Jeśli właśnie nie dostarczamy do naszego organizmu odpowiedniej ilości witamin to może wpłynąć to negatywnie nie tylko na nasze zdrowie, ale też często na kondycję i wygląd naszej skóry. Aby poprawić wygląd skóry np. na twarzy to w dzisiejszych czasach istnieje wiele zabiegów i metod, aby to poprawić. Jednym z nich jest mezoterapia. Na czym to dokładnie polega?

Jak wykonuje się zabieg?

Właściwe substancje odżywcze dostarczane są do naszej skóry. Mogą być one również lecznicze czy regeneracyjne. Jest to zabieg głównie stosowany w dermatologii i medycynie estetycznej. Na dzień dzisiejszy jest kilka metod wykonywania tego zabiegu, a pierwszą z nich jest mezoterapia igłowa. Wszystko to polega na wprowadzeniu pod skórę bardzo cienką igłą aktywnych substancji. Dodatkowo nakłuci może wykonać specjalna maszyna, która będzie zdecydowanie bardziej i precyzyjniej dawkować środek. Druga metoda to mezoterapia bezigłowa, a tu z kolei chodzi o to, aby środek był wprowadzony bezinwazyjnie. Wykorzystuje się do tego metodę elektroporacji. Specjalne urządzenia wytwarzają prąd elektryczny o wysokiej częstotliwości. Zwiększana jest na pewien czas przepuszczalność błony komórkowej przez co preparat ma możliwość wchłonięcia się pod skórę.

Kiedy stosować?

Gdzie jest wykorzystywane coś takiego jak mezoterapia? Przede wszystkim mezoterapia może być wykorzystywana w leczeniu urazów sportowych oraz w medycynie estetycznej w celu poprawy wyglądu skóry. Nawet można ją stosować przy nadmiernym wypadaniu włosów, a jest to zdecydowanie problem, który dotyka coraz większą ilość osób. Dodatkowo nawet przy pierwszych oznakach łysienia jesteśmy w stanie poprawić swoją sytuację, jeśli zdecydujemy się na ten zabieg.