Nie dajcie się kurzym łapkom

Współczesna dbająca o siebiekobieta nie może się obejść bez kremu pod oczy. Okolice oczu wymagają bowiem specjalnej i starannej pielęgnacji. To w tym miejscu pojawiają się pierwsze oznaki starzenia –  „kurze łapki”. Są tozmarszczki mimicznepowstające na skutek ruchów mięśni gałki ocznej i mięśni twarzy. Nie można tego typu zmarszczek uniknąć, ale można opóźnić ich powstawanie oraz je zmniejszać. Poza tym na skórze pod oczami pojawiają się sińce, podkówki i obrzęki.

Stosowanie kremu do twarzy na te miejsca nie przynosi poprawy, gdyż okolica oczu wymaga kremu z innymi składnikami. Jest o wiele cieńsza niż skóra twarzy, nie zawiera tkanki tłuszczowej oraz gruczołów łojowych, dlatego potrzebuje innych kosmetyków.

Jakie kremy stosować do pielęgnacji skóry pod oczami?

Mamy bardzo duży wybór kremów pod oczy. Są wśród nich niedrogie, popularnych marek, ale o skutecznym działaniu, jak i o znacznie wyższych cenach produkowanych przez ekskluzywne firmy.

Trzeba w wyborze kremu kierować się swoim wiekiem jak i potrzebami. Poszczególne kremy przeznaczone są dla pań w zaznaczonym przedziale wiekowym.

Największe jest zapotrzebowanie na kremy przeciwzmarszczkowe i liftingujące, które także redukują obrzęki  i zasinienia. Skóra pod oczami wymaga starannego nawilżania, dlatego wszystkie kremy łatwo się wchłaniają, a wilgotność długo się utrzymuje. Nie powodują uczuleń ani podrażnień, ale dla klientek podatnych na alergie proponuje się kremy hypoalergiczne i bezzapachowe.

Młodość w słoiczku i tubce, czyli efekty pielęgnacji

Kosmetolodzy twierdzą, że przy pomocy systematycznie używanego dobrego kremu pod oczy skóra staje się biologicznie młodsza o 20 lat. Tak więc pięćdziesięcioletnia  pani będzie wyglądać jak trzydziestolatka.

Przede wszystkim następuje znaczne spłycenie zmarszczekmimicznych, nawet o 50%. Dzięki stymulacji produkcji kolastyny zwiotczała skóra nabiera elastyczności, staje się bardziej napięta i wygładzona. Dzięki systematycznemu nawilżaniu nabiera jędrności i sprężystości.

Kremy wpływają na ustępowanie obrzęków powiek i skóry pod oczami. Zanikają zasinienia. Spojrzenie nabiera blasku, znikają oznaki zmęczenia – kremy mają działanie kojące i odprężające.

Poza tym skóra jest chroniona przed negatywnym wpływem czynników zewnętrznych.

Warto zadbać o swój wygląd. Pamiętajmy, że oczy są zwierciadłem duszy. Zadbana skóra wokół oczu odejmuje lat i dodaje urody. Nie trzeba poddawać się „kurzym łapkom”