Rozjaśnianie skóry – rozwiewamy wątpliwości
Wiele kobiet zadaje sobie pytania: co mogę zrobić, aby wyglądać młodziej? Zapewnić skórze właściwą pielęgnację i odżywienie? Być zawsze pewną pięknego i promiennej cery? Wyglądać naturalnie i elegancko? Odpowiedź na te pytania jest jedna: zabieg rozjaśniania skóry.
Dlaczego warto rozjaśniać skórę
Oczywiście rozjaśnianie skóry nie polega na radykalnej zmianie odcienia cery, jak np., stosowanie samoopalaczy, kremów brązujących czy podkładów. Celem jest ujednolicenie kolorytu skóry, a przede wszystkim likwidacja przebarwień, plam i niedoskonałości, szpecących cerę. Oprócz usunięcia „usterek” korzyść z zastosowania rozjaśniania skóry jest jeszcze jedna: jednolita, jasna cera odmładza, nadaje nam pogodny i promienny wygląd. Po zabiegach rozjaśniających skóra odzyskuje gładkość i blask, jakie cechują skórę młodych dziewcząt, dzięki intensywnemu działaniu spłyceniu ulegają drobne zmarszczki. Poza tym właściwie przygotowany preparat do rozjaśniania skóry zawiera nie tylko składniki usuwające przebarwienia skóry: jego ważnym składnikiem są substancje pielęgnujące i odżywiające. Dzięki regularnemu stosowaniu takiego kosmetyku zapewniamy swojej skórze właściwe nawilżenie oraz codzienną „dostawę” substancji wspomagających naturalne procesy regeneracji i odbudowy skóry – co oczywiście sprzyja jej młodemu i zdrowemu wyglądowi. Dzięki rozjaśnianiu skóry Twoja cera zyska jaśniejszy odcień, ale przywrócone jej zostanie właściwa tonacja, co sprzyja podkreśleniu właściwego dla Ciebie typu urody. Będziesz bardziej sobą.
Sposoby rozjaśniania skóry
W pismach poświęconych zdrowiu i urodzie oraz na stronach i forach internetowych znajdziemy wiele domowych receptur na różnego rodzaju preparaty wybielające skórę, najczęściej są to peelingi i maseczki. Jednak wiele z tych sposobów można stosować jedynie sporadycznie. Peelingi, zawierające np. czarną kawę czy zmielone migdały, złuszczając wierzchnie warstwy naskórka przyczyniają się do oczyszczenia i rozjaśnienia cery. Można jednak stosować najwyżej dwa razy w tygodniu, w przeciwnym przypadku mogą podrażniać cerę i pozbawiać ją istotnych składników odżywczych. Innym domowym sposobem na rozjaśnianie skóry jest nacieranie jej sokiem z cytryny – co jednak bardzo wysusza i podrażniam cerę. Maseczki, np. okłady z plasterków ogórka czy maseczki zawierające mleko, często okazują się tylko częściowo skuteczne, a przy tym nie każda z nas lubi bawić w sporządzającą mikstury babkę-zielarkę. Jeśli i ty należysz do tej grupy, postaw na profesjonalną kurację, przy użyciu specjalnie do tego celu skomponowanego kosmetyku. Możesz mieć wtedy pewność, że wybrana przez Ciebie metoda rozjaśniania skóry będzie i skuteczna, i bezpieczna. Argumentem dla leniwych konsumentek będzie też łatwość stosowania takiej kuracji – wystarczy nabrać trochę kremu na palec i wmasować ją w obszar skóry, który chcemy rozjaśnić i upiększyć. I gotowe! Trzeba tylko pamiętać o regularnym używaniu kosmetyku.
Jaki preparat zastosować do rozjaśnianie skóry?
Wśród wielu preparatów służących rozjaśnianiu skóry, które pojawiły się ostatnio na polskim rynku, wyróżnia się niezwykle skuteczny krem . Poleca się go przede wszystkim dla osób, które borykają się z problemem przebarwień i plam pigmentacyjnych; śladów po trądziku, chcą rozjaśnić piegi lub pozbyć się nietwarzowej opalenizny. Mogą jednak używać wszystkie panie, którym zależy na utrzymaniu cery w dobrej kondycji i zapewnieniu sobie młodego i promiennego wyglądu. Krem to kosmetyk niezwykle wszechstronny: nie tylko rozjaśnia skórę; ma też działanie ochronne i odżywcze. Już po kilku tygodniach stosowania zauważysz wyraźną i trwałą poprawę kondycji i wyglądu skóry, która będzie wyraźnie odmłodzona i gładka. Twoja karnacja zyska jasny i zdrowy koloryt, dzięki czemu podkreślone zostanie jej naturalne piękno, a przebarwienia znikną. Dlatego nie wahaj się – już dziś rozpocznij kurację rozjaśniania skóry!