Suplementy dla graczy- co kupić?

 

Gaming – co to za aktywność?

         Gaming to oczywiście w nienatłumaczeniu oznacza granie, jeśli więc chwytasz za konsolę i zaczynasz grać, tez nim jesteś. Jednak od kilku lat rozwija się gaming zawodowy, który doczekał się miana sportu. Organizowane są turnieje online i offline, w których biorą udział zawodnicy z całego świata. Zawodowych graczy charakteryzują oczywiście duże umiejętności grania w konkretnej grze. Takie e- zawody cieszą się dużą popularnością, a pule nagród dorównują wartości największych wydarzeń w świecie sportu.

Suplementacja dla zawodowych graczy

         Zawodowego gracza z pewnością wyróżniają takie cechy jak: szybki refleks, ponadprzeciętna koncentracja, sprawne podejmowanie decyzji, czy umiejętność strategicznego myślenia. Wszystko to wymaga od niego ogromnego wysiłku mentalnego. Zawodowe granie, to oczywiście aktywność wymagająca ciągłego treningu, gracz wykazuję ciągłą aktywność mentalną. Stąd też powinien on zadbać o odpowiednią dietę i regenerację ale też właśnie o uzupełnianie witamin poprzez dobrze dobraną suplementację. 

Każdy gracz musi dbać o swoje skupienie i energię, w tym pomocne mogą się okazać kofeina pobudzająca i ułatwiająca koncentrację, tauryna wspomagająca pracę mózgu i powodująca regenerację po wysiłku, czy żeń-szeń, kontrolujący pracę układu nerwowego i wspomagający koncentrację i zapamiętywanie. Istotna jest tu także regeneracja. 

Poza snem, odpoczynkiem i oderwaniem się od rzeczywistości grania, istotne mogą być suplementy dla gracza zawierające  magnolię lekarską, która dodatkowo poprawi jakość naszego snu, L-Taninę dzięki której zmęczenie stanie się mniej dokuczliwe, a także kwasu y-amino-masłowe radzące sobie ze stresem i presją. Dużą popularność zdobywają też oleje konopne CBD.

Czy warto żeby zawodowi gracze się skomplementowali?

         Na odpowiedź czy warto się suplementować, będąc zawodowym graczem, istnieje tyko jedna racjonalna odpowiedź- tak. Zawodowe granie wymaga od człowieka dużej aktywności psychicznej, która musi być wspomagana tak samo jak aktywność fizyczna u sportowca. Jak nie trudno się domyślić, same treningi nie uczynią z nas mistrza, jeśli o siebie nie zadbamy i mentalnie i fizycznie. Nawet najlepszy zawodnik z czasem może polec na zmęczeniu, co gorsza doprowadzić do ,,wypalenia się”.Stąd tez warto pomyśleć o zaopatrzeniu się w dobre suplementy dla graczy, by wyeliminować czynniki osłabiające nas, a zadbać o regenerację i sprawną aktywność.