Wskazania do wizyty u chirurga naczyniowego

Wskazania do wizyty u chirurga naczyniowego

Jakie są wskazania do wizyty u chirurga naczyniowego? Kiedy się do niego zgłosić?  To ostatnio coraz częściej pojawiające się pytania. Ty również je sobie zadajesz? Zajrzyj w takim razie do poniższego tekstu, a rozwiejesz wszystkie swoje wątpliwości.

Chirurg naczyniowy – kim jest?

Zanim sprawdzimy, kiedy dokładnie warto zgłosić się do chirurga naczyniowego, warto ustalić, z kim dokładnie mamy do czynienia. Kim dokładnie jest ten https://chirurg-naczyniowy.warszawa.pl/? Czym się zajmuje? Niektórzy pewnie doskonale wiedzą, inni mogą się domyślać już po samej nazwie, że chirurg naczyniowy to lekarz specjalista, który zajmuje się wykrywaniem oraz leczeniem chorób związanych z zaburzeniami pracy naczyń krwionośnych i limfatycznych. Jednak warto w tym miejscu wspomnieć, że nie wszystkie schorzenia naczyń leczy właśnie ten specjalista. Z jego pomocny nie skorzystamy, gdy zmagamy się ze schorzeniami naczyń z zakresu neurochirurgii, jak również z zakresu kardiochirurgii.

Chirurg naczyniowy
Chirurg naczyniowy

Chirurg naczyniowy n– kiedy należy się do niego zgłosić?

No właśnie, kiedy dokładnie możemy zgłosić się do chirurga naczyniowego? Jakie są dokładnie wskazania do wizyty u tego typu specjalisty? Jak się okazuje, takich wskazań jest bardzo wiele i nawet niewielkie symptomy nie mogą być przez nas lekceważone. O czym mowa? Przede wszystkim o skurczach nóg, pieczeniu, czy ciężkości stóp. Nawet puchnięcie kończyn dolnych należy skonsultować z chirurgiem naczyniowym. Na tym jednak nie koniec, ponieważ o wizycie u specjalisty warto też pomyśleć, gdy zauważymy siebie pajączki bądź żylaki. Brak czucia w kończynach lub drętwienia stóp także nie powinniśmy lekceważyć, wszelkiego typu zmiany na naszej skórze, jak np. wystąpienie sinych lub brązowych przebarwień powinno być skonsultowane ze specjalistą, gdyż takie objawy mogą świadczyć  o zapaleniu żylaków, czy nawet ich pękaniu. Do chirurga naczyniowego powinniśmy się również zgłosić, gdy poczujemy ból za mostkiem, będziemy zmagać się z powtarzającymi duszności oraz kaszlem, gdyż te objaw mogą sugerować zator tętnicy płucnej. Warto jednak wspomnieć, że nie wszystkie powyższe symptomy muszą świadczyć o czymś poważnym, ale jeśli chcemy cieszyć się dobrym zdrowiem, powinniśmy trzymać rękę na pulsie i wszystko kontrolować ze specjalistą.