Wygodne buty to podstawa w zawodzie medyka

Medycy potrzebują bardzo wygodnych butów. Wiele godzin chodzenia, trudna praca, stanie – na to muszą być gotowi medycy. Bóle stóp, pięt, drętwienie nóg czy bóle pleców dręczą każdego lekarza, narzeka na nie niejedna pielęgniarka. Obuwie medyczne daje komfort, ale też ładnie wygląda. Po takie buty sięga coraz więcej osób.

Jakie muszą być buty dla medyków?

Obuwie dla medyków powinno być:

* lekkie

* trwałe

* gwarantujące dobrą amortyzację

* oferujące odpowiednie wsparcie

* łatwe do czyszczenia

Porządne buty mogą być białe, niebieskie, szare czy jasnozielone. Porządne obuwie medyczne sprawdza się doskonale na co dzień, a medycy doceniają jego jakość, solidność oraz trwałość. To muszą być buty do zadań specjalnych. Wkładka żelowe lub poduszka powietrzna sprawdzają się przez długi czas. Lekkie obuwie nie obciąża nóg, poprawia komfort chodzenia oraz pracy. Trwałe buty powinny być z lekkich materiałów – jeśli skóra to perforowana, dająca przewiew. Dziennie nogi wytwarzają pół litra potu i jest to jak najbardziej typowa sytuacja. Nie mogą się ślizgać, dlatego większość obuwia medycznego posiada antypoślizgowe podeszwy. Łatwość pielęgnacji takich butów jest bardzo ważna – nikt nie ma czasu na długotrwałe czyszczenie medycznych butów. Szybkie oczyszczanie takich butów to konieczność. Warto sprawdzić ofertę Medhoodie.

Jakie buty do szpitala?

Można kupić obuwie wsuwane, klasyczne drewniaki tworzone z drewna oraz skóry, tenisówki, ale na mocnej i grubej podeszwie, wygodne i do wielomiesięcznego noszenia. Wsuwane buty z mikrofibry na grubej podeszwie sprawdzą się doskonale. Buty medyczne przypominające wyglądem adidasy prezentują się doskonałe. Obuwie jest ważne – amortyzuje, zapewnia prawidłową postawę, daje wygodę i komfort. Do pracy na bloku medycznym polecane są buty z polimerowego materiału, stabilne, w których nie ślizga się po szpitalnych korytarzach i salach. Doskonałe są także buty z materiału, sznurowane, przylegające do stopy, w których nogi się nie wykrzywią i nie ulegną zbędnym urazom. Wybór butów to podstawa.