Zalety imprez firmowych

 

Polacy są dość pracowitym narodem, znajdują się w pierwszej dziesiątce narodowości pracujących najwięcej na świecie. Minimalny czas pracy na etacie to 40 godzin tygodniowo, ale często pracujemy również w nadgodzinach. Są grupy zawodowe, które pracują zdecydowanie więcej, np. lekarze, pielęgniarki, pracownicy korporacji. To właśnie w tych ostatnich spotkania cykliczne z zespołem, wyjazdy integracyjne są dość popularne. Stały kontakt przełożonych z pracownikami niższego szczebla jest bardzo ważny. Spotkania w firmie pozwalają ustalić plan działania, poznać słabe strony zespołu ale i te mocne, dzięki którym możliwe jest osiąganie sukcesu. W ramach zacieśniania współpracy, motywacji i integracji zespołu organizowane są wyjazdy, których założeniem jest integracja firmowa. Mogą to być wieczorki integracyjne, wyjazdy weekendowe albo dłuższe wyjazdy z szeregiem dodatkowych atrakcji. Biura podróży szybko podłapały te trendy i organizują tego typu wycieczki. Głównym celem takich wyjazdów jest wspólne spędzanie czasu, nawiązywanie bliższych, koleżeńskich relacji, często również edukować.

Przyjęcia i imprezy integracyjne niosą szereg zalet. Mówią o nich trenerzy, psychologowie, specjaliści zajmujący się zasobami ludzkimi. To korzyści dla pracowników ale i całej firmy.

Integracja firmowa przede wszystkim ma zmotywować pracowników, sprawić by poczuli się pewnie i wiedzieli, że są doceniani. Na co dzień w pracy zwykle nie ma możliwości by pracownicy poznali się od innej, niż służbowa, strony. Bardzo popularne są wieczory zorganizowane w lokalu, z poczęstunkiem i tańcami, grami zespołowymi. Komfort i jakość tego typu spotkań zależy głównie od ilości pracowników i ich preferencji. Prowadzone są w luźnej atmosferze by ułatwić im poznanie siebie, dobrą zabawę, odreagowanie od codziennych obowiązków. Dobre relacje wpływają na jakość wykonywanych zadań, efektywną pracę zatem wzrost wyników przedsiębiorstwa. Integracja firmowa sprawia, że pracownicy są bardziej zżyci, są przywiązani do miejsca pracy, z przyjemnością idą do pracy i robią wszystko, by zespół osiągał świetne wyniki.

Oczywiście można zorganizować takie spotkanie we własnym zakresie, ale lepiej postawić na firmy specjalizujące się w organizowaniu takich eventów, wyjazdów czy weekendowych pobytów. Warto zerknąć na tego typu ofertę w https://www.afrodytaspa.pl/hotel/blog/integracja-firmowa-warszawa , gdzie takie wyjazdy kończą się sukcesem i zadowoleniem zarówno pracowników, jak i pracodawcy. Wtedy można mieć pewność, że integracja firmowa będzie udana, dostosowana do potrzeb i oczekiwań wszystkich uczestników, dzięki czemu cel takiego spotkania będzie osiągnięty.

Najlepiej, by takie wyjazdy były organizowane cyklicznie. Od możliwości finansowych przedsiębiorcy zależy, jak często odbywać się będą takie spotkania, z grami, zabawami i w atrakcyjnym miejscu, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie – od sali konferencyjnych, doskonale wyposażonych, po atrakcyjne pokoje, zaplecze spa, pyszna kuchnie i szereg imprez towarzyszących.