Komórki macierzyste – przyszłość medycyny estetycznej

Wykorzystanie komórek macierzystych jest stosunkowo nową i innowacyjną metodą stosowaną w kosmetologii i medycynie estetycznej. Jest to przełomowa metoda w działaniu regeneracyjnym i rewitalizacyjnym kondycjonowaniu skóry. Jeśli skóra wymaga nieco większej i intensywniejszej regeneracji warto skorzystać ze skoncentrowanych preparatów zawierających aktywne czynniki wzrostu oraz komórki macierzyste.

Komórki macierzyste – niewykorzystany potencjał w drobinkach.

Komórki macierzyste to komórki organizmu ludzkiego, które są niewyspecjalizowane, pierwotne i w niedojrzałej postaci. Komórki macierzyste dają początek każdemu typowi komórek występujących w ludzkim ciele. Komórki macierzyste można pozyskiwać ze szpiku kostnego, krwi pępowinowej jak również krwi obwodowej.

Komórki macierzyste charakteryzują się dwiema zdolnościami:

– posiadają potencjalnie nieograniczoną liczbę podziałów, czyli samoodnawiania się (inaczej proliferacji),

– posiadają zdolność do różnicowania się w dowolne typy innych komórek.

W zabiegach medycyny estetycznej wykorzystuje się komórki macierzyste zawieszone w żelu (ang. Activated Plasma Albumin Gel), które pozyskiwane są krwinek białych pobranych od pacjenta. Dzięki temu zyskujemy gwarancję najwyższej jakości zabiegu.

Dorosłe komórki macierzyste (somatyczne komórki macierzyste) pozyskane z tkanki własnej pacjenta (w tym przypadku z krwi) są multipotencjalne, co oznacza, że swobodnie mogą różnicować się w dowolny typ komórek. Dzięki temu w zależności od miejsca wykonania zabiegu można uzyskać bardzo zadowalające rezultaty.

Zabieg CGF – mezoterapia skoncentrowanymi czynnikami wzrostu.

Materiał do wykonania zabiegu pobierany jest w szybki i komfortowy sposób, dzięki czemu pacjent nie odczuwa żadnego dyskomfortu. Zabieg CGF wykorzystuje do tego specjalny zestaw CGF HARMONY. Użycie żelu gwarantuje dłuższą i silniejszą  stymulację komórek. Aktywny preparat podawany jest w formie mezoterapii lub rzadziej przy pomocy kaniuli.

Czym jest zabieg CGF?

CGF jest zabiegiem, który wykorzystuje aktywne czynniki wzrostu wraz z komórkami macierzystymi pobranymi od pacjenta. Najczęściej wykonywany jest przez lekarza specjalistę techniką mezoterapii. Dzięki temu można uzyskać naturalne jednak zauważalne rezultaty w poprawie kondycji skóry. Zabieg można przeprowadzać również na małych obszarach takich jak: grzbiet dłoni, okolica oczu lub ust, czy też owłosiona skóra głowy. Czas zabiegu wykosi około 30 minut i w zależności od miejsca można zastosować znieczulenie miejscowe. Zalecana częstotliwość zabiegów to 2 do 4 zabiegów. Najlepsze rezultaty widoczne są po upływie 3-6 miesięcy.

Wskazania do wykonania zabiegu:

– zmarszczki,

– blizny potrądzikowe,

– zwiotczała skóra w okolicach twarzy, szyi, dekoltu,

– regeneracja i odnowa skóry,

– wzmożone wypadanie włosów.

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu:

– aktywne nowotwory,

– nowotwory,

– zespół wątrobowo-nerkowy,

– ostre zakażenia wirusowe takie jak: HCV, HBV, HIV,

– ciąża i okres karmienia piersią,

– przyjmowanie niektórych leków np. aspiryna.

Jakich efektów można się spodziewać po zabiegu CGF?

Dzięki wielkiemu potencjałowi komórek macierzystych i czynników wzrostu można uzyskać widoczną poprawę kondycji skóry ale nie tylko.

  • likwidacja problemu wypadania włosów,
  • naturalna lecz zauważalna gołym okiem poprawa jędrności i kondycji skóry,
  • zminimalizowanie drobnych zmarszczek,
  • likwidacja wiotkości skóry,
  • głębokie nawilżenie skóry a także jej regeneracja.

Co przed i po zabiegu CGF?

Zabieg nie wymaga specjalnego przygotowania, poprzedza go jedynie szczegółowy wywiad lekarski.

Bezpośrednio po zabiegu mogą pojawić się zaczerwienienia oraz obrzęk w okolicy mieszków włosowych, który z reguły ustępuje po upływie 30 minut. Przez jakiś czas należy unikać działania promieni słonecznych a także regularnie stosować ochronę przeciwsłoneczną co najmniej na poziomie 30 SPF.

Mezoterapia polega na kontrolowanym nakłuwaniu skóry i podawaniu w jej głąb składników aktywnych, dlatego też po zabiegu mogą pozostać drobne ślady po nakłuwaniu i powstać delikatne siniaki, które utrzymują się maksymalnie do dwóch tygodni.

Skyclinic – poznaj naszą ofertę profesjonalnych zabiegów.

Zespół tworzący Skyclinik to wykwalifikowani pracownicy, którzy tworzą rodzinną atmosferę w miejscu pracy. Łączy nas pasja do medycyny estetycznej i miłość do pacjentów. Możemy pochwalić się międzynarodowym wyróżnieniem ARTAS CLINICAL EXCELENCE i jako nieliczni możemy mówić o sobie diamentowa klinika.

Multidyscyplinarny zespół złożony zarówno z kosmetologów jak i lekarzy rozmaitych specjalności gwarantuje szeroką ofertę zabiegów. Każdy z pacjentów odnajdzie coś dla siebie.

Jednymi z najbardziej popularnych zabiegów, na które decydują się pacjenci to:

– depilacja laserowa,

– laserowe zamykanie naczynek,

– laserowe leczenie zmian trądzikowych,

– usuwanie blizn,

– przeszczep włosów,

– liposukcja.

Nasza klinika jest w posiadaniu różnych najnowocześniejszych laserów, dzięki czemu oferujemy zabiegi skoncentrowane na indywidualnych problemach naszych pacjentów. W naszej ofercie znajdą Państwo zabiegi dedykowane praktycznie każdej części ciała, ponieważ liczy się dla nas kompleksowe podejście do ludzkiego ciała. Zapewniamy pełną i profesjonalną opiekę zarówno przed, w trakcie jak i po wybranych zabiegach.

Bez względu na płeć, proponujemy Państwu przejście tajemnych drzwi do praktycznie nieskończonych możliwości (mamy nadzieję, że to nastąpi w najbliższej przyszłości) kosmetologii i medycyny estetycznej. Staramy się nadążać za światowymi trendami w branży, dlatego też nieustannie się szkolimy u najlepszych z najlepszych. Dzięki stałemu poszerzaniu wiedzy możemy zaproponować innowacyjne rozwiązania, którymi mogą się pochwalić największe kraje na świecie.

Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą naszej kliniki. W razie pytań lub jakichkolwiek wątpliwości zachęcamy do wybranej formy kontaktu:

 

Z uwagi na chwilową awarię centrali prosimy o dzwonienie na poniższe nry

Recepcja: +48 71 88 98 000

Transplantacja włosów: +48 71 88 98 671

E-mail: [email protected]