Naturalne suplementy diety – skuteczne środki pomagające dbać o higienę

Bezpieczna alternatywa dla patyczków do uszu – Biostenix Sensi Oil

Podobnie, jak o higienę jamy ustnej, włosów, skóry i całego ciała, człowiek powinien dbać również o higienę swoich uszu. Zapominanie o regularnym czyszczeniu wewnętrznych części uszu może skutkować pogorszeniem słuchu, a to z kolei może doprowadzić do nieodwracalnych zmian w aparacie słuchowym i niedosłyszenia. Dużo większe szkody może wyrządzić niewłaściwa higiena ucha – patyczkiem do uszu można czyścić wyłącznie zewnętrzne części uszu. Błędne wykorzystanie patyczka do czyszczenia wewnętrznych kanalików zwykle prowadzi do zaczopowania ucha dużymi ilościami woskowiny i bolesnego stanu zapalnego. Dużo skuteczniejszą metodą zadbania o prawidłowy stan ucha jest korzystanie z kropli produkowanych na bazie olejków – wyjątkowo skutecznym w tej sytuacji jest Biostenix Sensi Oil, który dezynfekuje ucho, wypiera z niego zalegającą woskowinę i polepsza odbiór dźwięków. Za te właściwości olejku Biostenix Sensi Oil odpowiada starannie dobrany skład, w który wchodzą odżywcze olejki (ze słodkich migdałów, goździkowy i arganowy), ekstrakt z liści szałwii lekarskiej oraz wyciąg z kwiatów gardenii tahitańskiej. Bazą Biostenix Sensi Oil jest olejek ze słodkich migdałów, który zawiera wysokie stężenie kwasów tłuszczowych, dzięki czemu fantastycznie pielęgnuje delikatną, wrażliwą skórę ucha wewnętrznego. Olejek goździkowy ma działanie dezynfekujące, a olejek arganowy tworzy warstwę ochronną na skórze i łagodzi stany zapalne. Za właściwości udrażniające i wypychające woskowinę odpowiada ekstrakt z liści szałwii lekarskiej, który dodatkowo jest bogatym źródłem witamin i mikroelementów. Ostatni ze składników Biostenix Sensi Oil, wyciąg z kwiatów gardenii tahitańskiej, przyspiesza procesy gojenia. Podstawowym celem korzystania z olejku Biostenix Sensi Oil jest wspomaganie naturalnego procesu oczyszczania skóry w uchu wewnętrznym i zewnętrznym. Ucho zewnętrzne powinno przemywać się bawełnianą lub muślinową ściereczką zwilżoną olejkiem, natomiast ucho wewnętrzne należy bezwzględnie zakraplać zgodnie z zaleceniami lekarza lub ulotki.

Opinie o Biostenix Sensi Oil i jego efekty

Naturalna receptura Biostenix Sensi Oil gwarantuje, że stosowanie olejku nie wywoła żadnych efektów ubocznych. Skutki jego użycia zauważalne są już po pierwszym zastosowaniu. Poprawia się zakres odbieranych dźwięków, naskórek w uchu wewnętrznym zostaje zregenerowany, czułość receptorów dźwiękowych zostaje zwiększona i odsłuch wypowiedzi innych osób zwiększa się nawet o 60 procent. Oryginalny olejek można zakupić w kilku sklepach internetowych, co zabezpiecza kupującego przez przypadkowym nabyciem produktu podrobionego. Biostenix Sensi Oil ma bardzo dużo pozytywnych opinii, a nacisk głównie jest położony na jego natychmiastowe działanie. Jedyne negatywne słowa, jakie można znaleźć, dotyczą ceny olejku Biostenix Sensi Oil, która waha się między 120,00 i 140,00 złotych, w zależności od sklepu.

Suplement diety – african mango

Suplementy diety zawierające w swoim składzie ekstrakty z afrykańskiego mango (Irvingia gabonensis) pochodzą pierwotnie z rynków amerykańskich. Producenci gwarantują, że przyjmując regularnie produkty zawierające afrykańskie mango, można liczyć na redukcję tkanki tłuszczowej w okolicy bioder, brzucha i ud, długo utrzymujące się uczucie sytości oraz szybką utratę wagi. Z doświadczeń przeprowadzanych na pacjentach zdrowych, zmagających się z otyłością lub nadwagą wynika, że regularnie przyjmowane suplementy, zawierające wyciąg z afrykańskiego mango zmniejszają masę ciała i poprawiają wyniki lipidogramu – znacząco obniża się poziom tzw. „złego cholesterolu” (LDL, ang. low density lipoprotein), natomiast podwyższa się poziom cholesterolu o pozytywnym znaczeniu dla organizmu człowieka, HDL (ang. high density lipoprotein). Doświadczenia zostały szeroko opisane w czasopiśmie medycznym „Lipids in Health and Disease”, w numerze ósmym z roku 2009, w artykule pod tytułem „IGOB131, a novel seed extract of the West African plant Irvingia gabonensis, significantly reduces body weight and improves metabolic parameters in overweight humans in a randomized double-blind placebo controlled investigation”. Tabletki z wyciągiem z afrykańskiego mango – preparat African Mango, produkowany w Wielkiej Brytanii i dopuszczony do sprzedaży w Polsce – można kupić w aptekach, sklepach zielarskich, sklepach ze zdrową żywnością lub suplementami diety. Koszt miesięcznej kuracji wynosi od 30,00 do 160,00 złotych. Poza wyciągiem z afrykańskiego mango, preparat zawiera również w swoim składzie kwasy tłuszczowe i witaminy niezbędne do zachowania zdrowia podczas procesu odchudzania. Zgodnie z zapewnieniami producenta, African Mango ogranicza apetyt, skutecznie redukuje tkankę tłuszczową, usuwa toksyny z organizmu, redukuje poziom cholesterolu, wspomaga układ trawienny i poprawia metabolizm.

Opinie o afrykańskim mango

Mimo tego, że wyniki badań naukowych świadczą o niezwykłej skuteczności suplementów diety zawierających wyciąg z nasion afrykańskiego mango, niektórzy naukowcy nadal podchodzą do tej terapii sceptycznie. Przede wszystkim dominują głosy środowiska lekarskiego, że nad afrykańskim mango przeprowadzono badania na zbyt małej próbie kontrolnej i nie do końca wiadomo, czy jego stosowanie jest całkowicie bezpieczne. Ekstrakt z nasion afrykańskiego mango zawiera bardzo duże ilości błonnika, który w rzeczywistości może być odpowiedzialny za cudowne działanie tego suplementu diety. Taka duża dawka, według niektórych lekarzy, może być niebezpieczna dla zdrowia, poprzez zaburzanie wchłaniania składników odżywczych. W tym momencie wiadomo, że stosowanie suplementów zawierających wyciąg z afrykańskiego mango może powodować takie skutki uboczne, jak migreny, problemy ze snem i problemy z prawidłową perystaltyką jelit (głównie wzdęcia). Poza tym, opinie użytkowników suplementów diety zawierających wyciąg z nasion afrykańskiego mango są raczej pozytywne i skupiają się na szybkich, widocznych efektach kuracji.

Dermatologiczny suplement diety – Nonacne

Producenci suplementów diety już wiele lat temu zdecydowali się wytoczyć walkę trądzikowi – chorobie skóry, która potrafi doprowadzić do ogromnych problemów psychologicznych u osób, które się z nią zmagają. Trądzik pojawia się, kiedy łój produkowany przez gruczoły łojowe w skórze nie może się wydostać na powierzchnię skóry przez zamknięte mieszki włosowe. Gromadzenie się łoju w mieszku włosowym prowadzi do stanu zapalnego i pojawienia się bakterii, co skutkuje bólem i nieestetycznymi zmianami na skórze. Poza uwarunkowaniami genetycznymi i niewystarczającą higieną, wśród przyczyn trądziku wymienia się również stosowanie niektórych leków, w tym antykoncepcyjnych i hormonalnych, oraz inne stany organizmu, które prowadzą do rozregulowania gospodarki hormonalnej, takie jak ciąża czy nadmierne obciążenie stresem. Jednakże od prawie dziesięciu lat z trądzikiem można walczyć dzięki niezwykle skutecznemu doustnemu suplementowi diety Nonacne. Zasadą działania Nonacne jest hamowanie wydzielania sebum przez gruczoły łojowe, co redukuje istniejące zmiany trądzikowe i nie dopuszcza do powstawania kolejnych. Skład Nonacne jest w całkowicie naturalny i zawiera głównie wyciąg z czerwonej koniczyny, sarsaparillę, wyciąg z pestek winogron oraz liścia pokrzywy, a także witaminy A, B5, B6, C, E oraz cynk i miedź. Niedobór cynku, który jest niezbędny w prawidłowym funkcjonowaniu mieszków włosowych, jest jedną z przyczyn trądziku, dlatego należy go suplementować w przypadku tego problemu. Wyciąg z czerwonej koniczyny hamuje wydzielanie łoju, sarsaparilla łagodzi stany zapalne dzięki swoim właściwościom antybakteryjnym, natomiast wyciąg z pestek winogron zmiękcza skórę, dzięki obecności kwasu foliowego. Wyciąg z liści pokrzywy wspomaga regenerację skóry, a wysokie stężenie witaminy C w preparacie hamuje działanie wolnych rodników. Dodatkową zaletą przyjmowania Nonacne jest oczyszczanie organizmu z toksyn w naturalny sposób. Zakupu preparatu można dokonać przede wszystkim na stronie producenta, w cenie około 160,00 złotych za miesięczną kurację.

Opinie o Nonacne

W sieci można znaleźć wyjątkowo dobre opinie dotyczące Nonacne. Użytkownicy zwracają uwagę przede wszystkim na możliwość stosowania tego suplementu diety u każdego – również u nastolatków walczących z młodzieńczym trądzikiem. Opinie zwracają dużą uwagę na ogólną poprawę kondycji skóry, stopniowe pozbywanie się trądziku – to bardzo ważne, spójne opinie, które nie wychwalają preparatu jako cudotwórczego, po którego zażyciu natychmiast widać efekty – oraz skuteczną profilaktykę. Wszystkie pozytywne opinie zwracają jednak uwagę na wysoką cenę miesięcznej kuracji. Można również spotkać się z opiniami, że jakiekolwiek efekty zależą od tego, jak na kurację zareaguje organizm i mimo gwarancji producenta, nie ma żadnych widocznych efektów po miesiącu stosowania. Skład Nonacne jednak jest całkowicie naturalny i bezpieczny, wobec czego nie nasili problem z trądzikiem i nie pojawią się żadne efekty uboczne.