Depilacja laserowa – co warto wiedzieć przed zabiegiem?

Depilacja laserowa – co warto wiedzieć przed zabiegiem?

Choć depilacja laserowa cieszy się ogromną popularnością, to nadal wiele osób nie wie, ma czym dokładnie ta depilacja laserowa polega. Ty również zaliczasz się do takich osób? W takim razie zajrzyj do poniższego tekstu, gdyż prezentujemy w nim wiele przydatnych informacji.

Depilacja laserowa – co to takiego?

Przede wszystkim powinniśmy zacząć od określenia, na czym dokładnie polega depilacja laserowa. Z czym właściwie mamy do czynienia? Niektórzy z pewnością domyślają się, że mamy do czynienia z zabiegiem kosmetycznym polegającym na usuwaniu niechcianego owłosienia. Do tej pory najczęściej stosowano depilację ciepłym woskiem lub pastą cukrową, bo są to stosunkowo skuteczne, a przy tym niedrogie metody, które zapewniają rezultaty nawet na kilka tygodni. Jednak takie zabiegi wymagają regularnego powtarzania, co nie każdemu się podoba. Zaczęto w takim razie poszukiwać metody, która rozwiąże problem usuwania niechcianego owłosienia na lata i tak coraz większą popularnością zaczęła się cieszyć depilacja laserowa, w której wykorzystuje się wiązkę światła lasera.

Warto w tym miejscu wspomnieć, że depilacja laserowa wykonywana jest jednakowo u kobiet, jak i u mężczyzn. Jednak w szczególności tego typu zabiegi polecane są tym osobom, które mają kłopoty z zapaleniem okołomieszkowym i wrastającymi w skórę włosami.

Depilacja laserowa – na czym polega?

Jak dokładnie wygląda zabieg, w którym wykorzystuje się wiązkę światła lasera? Na czym polega depilacja laserowa? Cały zabieg opiera się na wykorzystaniu wiązki światła lasera do przeniknięcia przez melaninę w głąb włosa po to, by doprowadzić do trwałego zniszczenia cebulki włosa wraz z jej korzeniami. Depilacja laserowa jest całkowicie bezpieczna i bezinwazyjna, co oznacza, że nie trzeba się jej obawiać. Sam zabieg może trwać od kilku do nawet kilkudziesięciu minut, a jego długość zależna jest od tego, jako partię ciała wybierzemy.  Najczęściej, aby otrzymać pożądane efekty, wymaga się wykonania kilku serii zabiegów.